Maść na opryszczkę- jak działa?
Opryszczka wargowa jest powszechnie występującą dolegliwością, ponieważ nosicielem wirusa jest niemal 80% społeczeństwa. Choruje jednak tylko połowa z nich. Powodem jej pojawiania się jest wirus HSV1 przenoszony drogą kropelkową. W związku z tym opryszczką można zarazić się poprzez pocałunek z chorą osobą czy używanie tego samego kubka, szklanki lub sztućców. W jaki sposób można ją skutecznie leczyć?
Lek na opryszczkę- jaki wybrać?

Podstawowym sposobem leczenia jest maść na opryszczkę z https://a-manada.pl/opryszczka. Dostępna jest w wersji żelowej, jak i kremowej, przeznaczona do leczenia miejscowego, najczęściej wykazuje działanie przeciwzapalne. Oprócz niwelowania widocznych objawów przeciwdziała także występowaniu objawów współtowarzyszących takich jak:
- pieczenie,
- swędzenie,
- zaczerwienienie skóry.
Przed aplikacją, jak i po niej należy umyć ręce.
Plastry na opryszczkę – dyskretne i skuteczne
Kolejną metodą walki z chorobą są plastry na opryszczkę, również stosowane miejscowo. Plastry są transparentne, dzięki czemu gwarantują dyskretne leczenie problemu skórnego w ciągu dnia, ponieważ pozostają niemal niewidoczne na twarzy. Preparaty tego rodzaju mogą zawierać między innymi cząstki hydrokoloidu, który łagodzi objawy i leczy chorobę, redukując ból i swędzenie, a także przeciwdziałając ponownemu zakażeniu. Plaster należy przykleić na czystą i suchą skórę. Bezpośrednio po jego aplikacji można aplikować na niego szminkę lub podkład, nie zmniejszając jego skuteczności. Preparat jest bardzo bezpieczny i wygodny.