Orteza nadgarstka bohaterem w walce z urazami
Urazy nadgarstka zdarzają się najczęściej nieoczekiwanie – podniesienie ciężaru w niewłaściwy sposób, upadek. Przyczyn jest wiele, ale ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób niwelować powstałe w ten sposób konsekwencje zdrowotne. Urazy nadgarstka potrafią być bardzo uciążliwe, a co najgorsze, bardzo dotkliwie ograniczają możliwości ruchowe człowieka. Nieocenionym wsparciem w leczeniu takich dolegliwości, może okazać się właśnie orteza nadgarstka.
W czym pomaga orteza nadgarstka?
Głównym zadaniem ortezy nadgarstka jest stabilizacja przede wszystkim stawu promieniowo-nadgarstkowego. Dzięki zmniejszeniu ruchomości nadgarstka, ogranicza się ryzyko dalszego postępowania kontuzji, a co za tym idzie, niwelowany jest także ból. Co więcej, orteza nadgarstka, w niektórych przypadkach może być stosowana jako zamiennik gipsu, a jest to z pewnością nieco wygodniejsza forma leczenia. Dodatkowo ortezy nadgarstków często wykorzystuje się w rehabilitacji i w czasie rekonwalescencji pacjentów po operacji, aby przeciwdziałać niekontrolowanym ruchom, które mogłyby wywołać ból lub doprowadzić do zaognienia problemu. Więcej o tego typu ortezach możesz dowiedzieć się na – https://megamedic.pl/ortezy-nadgarstka.

Jakie są zalety ortezy nadgarstka?
- wykonywane są z oddychającego materiału, który nie powoduje odparzeń i dyskomfortu, zwłaszcza latem,
- można je łatwo zakładać i zdejmować, a jednocześnie dopasowują się do ręki, co zapewnia poczucie bezpieczeństwa,
- utrzymują ciepło w obrębie stawu, co bardzo często ma wpływ na przyspieszenie leczenia,
- nadają się do prania, co pomaga w utrzymaniu higieny miejsca kontuzji.
Podsumowując, ortezy nadgarstka potrafią mieć zbawienny wpływ na różne dolegliwości i kontuzje. Ograniczają ruchowość stawu, niwelują ból, a przy tym są o wiele wygodniejszą i bardziej higieniczną formą leczenia niż gips, jeśli dla danej dolegliwości nie jest on konieczny.