Plastry rozgrzewające poznaj ich zastosowanie i działanie?
Na bóle mięśni pleców narzekają nie tylko osoby trenujące z dużą intensywnością, ale także pracujące w jednej pozycji i utrzymujące przeciąg. Z bólem mięśni możemy sobie radzić na różne sposoby – skuteczniej i bezpieczniej dla naszego zdrowia są środki przeciwbólowe. Kiedy warto stosować plastry, jak je stosować i jakie są przeciwwskazania do stosowania plastrów?
Plastry rozgrzewające – zastosowanie
Leczniczy plaster rozgrzewający przeciwbólowy zawiera leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, które wnikają z plastra do tkanki podskórnej miejsca aplikacji, łagodząc ból. W przypadku bólu spowodowanego stłuczeniami, skręceniami lub kontuzjami plaster stosuje się krócej niż podano wcześniej Jeśli ból nie ustępuje po tym czasie, skontaktuj się z lekarzem. Przed użyciem każdego plastra przeczytaj uważnie instrukcje, aby określić, jak długo pozostanie on na skórze. Grzejniki zwykle zawierają proszek żelaza. Po przyklejeniu plastra żelazo utlenia się, stopniowo wytwarzając ciepło i tworząc efekt rozgrzewający. Plastry zawierające kapsaicynę są powszechnie stosowane w leczeniu bólu pleców oraz kości i stawów. Częściej jednak plastry rozgrzewające zawierają substancje takie jak salicylan glikolu, tymol, mentol czy kamfora. Niektóre plastry dzięki odpowiedniej perforacji mogą działać nawet do 48 godzin.
Plastry rozgrzewające na plecy – działanie
Plastry rozgrzewające są najskuteczniejsze w przypadku rozległego bólu mięśni, takiego jak zapalenie korzonków nerwowych, które odczuwamy. Sprawdzają się przy bólach kręgosłupa spowodowanych przeciążeniem, nieprawidłową postawą lub długotrwałym unieruchomieniem. Dlatego przyklejamy ciepłe plastry na mięśnie pleców, talię i kręgosłup. Gdy jesteś przeziębiony, po prostu przyklej ciepły plaster na szyję. Działa rozgrzewająco i rozluźnia mięśnie. Doceniają go również sportowcy, którzy stosują plaster w leczeniu przeciążonych wysiłkiem mięśni i stawów. Co więcej – stosują je również przed aktywnością fizyczną, aby przygotować mięśnie do cięższej pracy.

Przeciwskazania do stosowania plastrów
Chociaż ciepłe plastry są jednym z najbezpieczniejszych środków przeciwbólowych, niektóre osoby mogą odczuwać miejscowe podrażnienie i reakcje alergiczne. Dlatego należy zawsze naklejać plaster na niewielką część ciała, aż do pierwszej aplikacji. Sporadyczne pieczenie i mrowienie jest normalną reakcją organizmu i powinno z czasem ustąpić. Pleców Pain Patch nie należy nakładać na uszkodzoną skórę ani przed kąpielą. Jeśli wystąpi reakcja alergiczna, plaster należy usunąć, a miejsce naklejenia przemyć ciepłą wodą z mydłem. Po nałożeniu plastra na kręgosłup należy dokładnie umyć ręce, aby uniknąć przeniesienia pozostałości substancji czynnej na okolice oczu.